З приводу догляду за новонародженими дітьми є багато думок. Одні мами прислухаються до слів більш досвідчених родичів і подруг, інші – довіряють тільки порадам лікарів. Але думки з приводу того, чи можна давати маленьким дітям пити воду, різняться. Спробуємо сьогодні розібратися в цьому моменті.
Тільки чиста і відфільтрована
Безумовно, дорослим і дітям не варто пити водопровідну рідину. У її складі хлор, солі та інші речовини, які за регулярного вживання призводять до проблем зі здоров’ям, тому краще встановити проточні фільтри для води або віддати перевагу бутлям. Але хімічний склад рідини, яку купують у магазині, теж потрібно перевіряти. Готувати на водопровідній воді можна, якщо вона:
- прозора;
- без сторонніх запахів і присмаків;
- у ній відсутні частинки і пластівці.
Митися також дозволено, але варто врахувати, що така рідина може сушити шкіру.
Чи потрібна вода новонародженим
У перші місяці життя все харчування дитини має бути обмежене грудним молоком або сумішшю. У них багато корисних речовин, необхідних для розвитку. Також суміші та молоко дають змогу підтримувати водний баланс і вгамовувати спрагу. Лікарі не радять давати дітям віком до 3 місяців воду для пиття, за винятком медичних показань. Вона може надмірно навантажувати незміцнілі шлунок і кишечник. А вже з 4 місяців давати воду потрібно регулярно.
Покупая запас продуктов быстрого приготовления, планируйте свое меню таким образом,чтобы оно было максимально разнообразным.
Скільки рідини вживають діти
Важливий момент: не можна змушувати малюків пити. Краще орієнтуватися загальноприйнятою педіатрами формулою: 100 мл на кожен кілограм ваги дитини. Якщо немовля повністю відмовляється пити воду, навіть маленькими порціями, мамі потрібно звернутися до лікаря. Рідина має бути теплою, близько 20°С. Давати її краще після прийому їжі. Для початку – по ложці, а далі малюка привчають до пляшечок або маленьких поїльників. Іноді після консультації з педіатром кількість води збільшують:
- під час хвороб;
- влітку під час спеки на вулиці;
- якщо вдома занадто сухе повітря.
Але «заливати» в малюка рідину не можна в жодному разі.
Яку воду давати
Найкращий варіант – відфільтрована або бутильована рідина. Водопровідна вода навіть після кип’ятіння зберігає багато шкідливих домішок. Спеціальна дитяча теж корисна. Проте склад цієї води і місце розливу часто такий самий, як і в дорослої, а коштує вона дорожче. Мінеральну і газовану воду маленьким дітям не дають. Винятки – хвороби ШКТ, за яких педіатр радить певну марку. Хоча лікарі не рекомендують давати немовлятам воду, мами зазвичай самі вирішують, як вчинити зі своєю дитиною. Але якщо малюк раннього віку п’є рідину, обов’язково потрібно стежити за її якістю та кількістю, щоб не нашкодити здоров’ю.
Недавние отзывы